in

Nie mogę uwierzyć, że wyjawiła to podczas transmisji na żywo

Telewizja została wprowadzona w Polsce w 1937 roku. Była własnością państwa i została przerwana przez II wojnę światową w 1939 roku. Telewizja powróciła do Polski w 1952 roku i przez kilka dekad była kontrolowana przez komunistyczny rząd. Telewizję kolorową wprowadzono w Polsce w 1971 roku. Prywatne stacje telewizyjne w Polsce pojawiły się w okresie upadku komunizmu, a PTV Echo (niegdyś należący do lokalnych kanałów Polonii 1) stał się pierwszą prywatną stacją w Polsce (oraz w Polsce). dawny blok wschodni).

Telewizja naziemna w Polsce jest nadawana za pomocą cyfrowego systemu DVB-T. Pierwszy test emisji DVB-T odbył się w Warszawie w dniu 9 listopada 2001 r. W kwietniu 2004 r. Rozpoczął działalność pierwszy nadajnik DVB-T pod Rzeszowem, a lokalny oddział TVP zaczął wprowadzać na rynek dekodery pozwalające na jego odbieranie. Od lipca 2016 r. W Polsce działa około 250 nadajników DVB-T, emitujących do trzech multipleksów (z wyjątkiem stacji lokalnych), wszystkie wykorzystujące kompresję MPEG-4 AVC. Trzy kanały, TVP1, TVP2 i TVP Info są dostępne w jakości HD na terenie całej Polski, a kilka innych (Polsat, TVN, TVN7 i TTV) nadaje w HD w niektórych lokalnych multipleksach. Analogowe transmisje naziemne zostały zakończone w 2013 r.

Image result for Polish televisionMisja telewizji publicznej w Polsce w czasach komunizmu różniła się od analogicznych misji telewizji w świecie zachodnim. Po pierwsze, główna rola polskiej telewizji była ideologiczna, co oznacza służenie komunistycznemu rządowi i partii. Na przykład w 1960 r. Uruchomiono czasopismo “Peryskop” (“The Periscope”), które służyło do dostarczania wiadomości z całego świata i, zgodnie z kierunkiem partii, wiadomość była podporządkowana bardzo specjalnej socjalistycznej “politycznej poprawności” (To oznacza czarno-białą wizję świata, w której świat zachodni traktowano jako wroga i wrogie środowisko, zgodnie z typowym dla socjalistycznych motywów propagandą motywem zimnej wojny).

The Yogi Bear Show

Telewizja w Polsce pod komunistycznym reżimem tworzyła własne gwiazdy, mam na myśli bardzo popularnych prezenterów i prezenterów. Wśród gwiazd i wielkich osobistości, większych od reżimu i jego politycznych przeszkód, był na przykład utalentowany artysta prof. Dr Wiktor Zin. Prowadził niezwykle popularny program edukacyjny Piórkiem i węglem (z piórem i węglem drzewnym). Podczas pokazu profesor Zin był w stanie narysować obraz jakiegoś obiektu architektonicznego (lub serii obrazów) i jednocześnie opowiadał historie sztuki związane z omawianym miejscem lub stylem w sztuce. Kolejną niekonwencjonalną osobowością telewizyjną był Michał Sumiński, prowadzący w programie edukacyjnym Zwierzyniec (Bestiarium) o dzikiej przyrodzie w Polsce. Sumiński, świetny opowiadacz z dużą wiedzą na temat życia zwierząt i lasu, zwrócił uwagę całej publiczności. Zwykle program zakończył się jednym odcinkiem z serii Hanna Barbera, więc mogliśmy oglądać “amerykańskie” kreskówki (Przygody Hucklebbery Finn, The Yogi Bear Show, The Magilla Gorilla Show itp.). Odnosząc się do programowania dla dzieci, podczas “złotego wieku” polskiej telewizji publiczność mogła śledzić przygody bohaterów polskich popularnych kreskówek, takich jak Bolek i Lolek [Bolek i Lolek], Koziołek Matołek, Matśek, Mała głupia koza, Miś Usztek Misia Uszatka itd. Te animacje były znane także za granicą, nawet teraz mogą przyciągnąć uwagę międzynarodowego rynku.

Did you enjoy this article?
Signup today and receive free updates straight in your inbox. We will never share or sell your email address.
I agree to have my personal information transfered to AWeber ( more information )

Robert Crum is a former journalist who has interviewed murderers on death row, flown over L.A. with the LAPD and patrolled with the Royal Canadian Mounted Police near the Arctic , He joined Sonics Diner Magazine since one year!

What do you think?

121 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Written by Robert Crum

Robert Crum is a former journalist who has interviewed murderers on death row, flown over L.A. with the LAPD and patrolled with the Royal Canadian Mounted Police near the Arctic , He joined Sonics Diner Magazine since one year!

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Checkbox GDPR is required

*

I agree

Loading…

Comments

comments

It’s Easy Being Green: Super Tender Instant Pot Garlic Butter Brussels Sprouts Recipe

Asi Chile Va A Escapar De La Crisis Económico